Miód jest jednym z najstarszych znanych człowiekowi produktów spożywczych. Miód jest zdrowy, ponieważ ma wiele korzyści zdrowotnych, takich jak wartość odżywcza, pozytywny wpływ na redukcję stresu i ogólne samopoczucie. Od tysięcy lat jest wykorzystywany nie tylko jako naturalny słodzik, ale także jako cenny składnik diety. Jego bogaty smak i wszechstronność sprawiają, że miód cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie.
Miód wrzosowy - świeży miód ze zbioru 2023
Zapraszamy do kupna naturalnego miodu wrzosowego wysokiej jakości z rodzinnego gospodarstwa pasiecznego. Miód wrzosowy pozyskuje się w okresie wakacyjnym, od lipca do września. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, gdyż miejsca, w które nasi pszczelarze transportują ule, często są dość suche i trzeba zadbać o dodatkowe nawodnienie pszczół. Zbierany przez nie nektar ma żelową konsystencję i jest gęsty, a to z kolei wiąże się z podwójnym wirowaniem i stosowaniem przez pszczelarzy specjalnego sprzętu do rozluźniania ramek. To wszystko sprawia, że miód wrzosowy w naszym kraju nie jest jeszcze tak popularny.
Miód wrzosowy - król wśród polskich miodów
Miód wrzosowy bogaty jest cenne właściwości dla organizmu człowieka i ze względu na nie jest doceniany. Określa się go mianem "króla miodów", a to za sprawą ograniczonej ilości pól wrzosowych w Polsce. To czyni go wyjątkowym, ale też sprawia, że jest on dość drogi, gdyż dostępny jest tylko w nielicznych pasiekach. Z przyjemnością prezentujemy więc Państwu nasz miód wrzosowy prosto z Pasieki Sienkiewicz!
Miód wrzosowy ma zabarwienie bursztynowe, brunatne lub ciemno brunatne. Z kolei po procesie krystalizacji osiąga barwę lekko pomarańczową. Ma ostry, lekko gorzkawy smak.
Posiada zdecydowanie odmienny od pozostałych smak, który charakteryzuje się gorzką nutą, co stanowi o jego cenionych walorach w kuchni i jest mocno aromatyczny z wyczuwalnym zapachem wrzosu (zawiera duże ilości olejków eterycznych). Jest bogatym źródłem enzymów i aminokwasów, co czyni go bardzo zdrowym.
Do czego wykorzystać miód wrzosowy w kuchni?
Miód wrzosowy świetnie się sprawdza jako dodatek do potraw. Sosy słodko-kwaśne, mięsa w zalewie miodowej czy nawet jogurt, urozmaicone dodatkiem miodu – mają niepowtarzalny i oryginalny smak, a przy tym takie potrawy są zdrowe.
A jak przechowywać miód wrzosowy? To nic trudnego. Przechowywanie miodu wrzosowego powinno dobywać się w suchym i chłodnym miejscu, np. w garażu czy piwnicy.
W zależności od partii, miód może różnić się smakiem i kolorem. W zależności od daty rozlewu miodu do słoików, miód będzie miał postać płynną lub skrystalizowaną.
Miód wrzosowy - właściwości lecznicze:
- Sprawdza się jako lek w chorobach oczu, serca i układu pokarmowego,
- Wspiera leczenie przeziębień oraz chorób grypopodobnych,
- Posiada właściwości antyseptyczne,
- Wspiera leczenie przy stanach zapalnych jamy ustnej, gardła, a także jelit i żołądka,
- W miodzie wrzosowym znajduje się aż czterdzieści siedem łatwo przyswajalnych pierwiastków, między innymi potas, magnez, fosfor i wapń,
- Wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych nerek, poprawiając tym samym ich filtrację i działając moczopędnie. Stąd też może wspomagać leczenie chorób nerek i dróg moczowych. U mężczyzn ten składnik diety będzie działał profilaktycznie w zapobieganiu chorobom prostaty,
- Miód wrzosowy jest często stosowany w kosmetyce, jako składnik upiększający i wygładzający. Jeśli zmieszamy go z dodatkowym suplementem, może odgrywać rolę peelingu i maseczki.
Miód wrzosowy charakteryzuje się bogatymi i unikatowymi właściwościami. To sprawia, że należy on do jednych z najbardziej pożądanych miodów wśród zwolenników apiterapii, czyli alternatywnej metody leczenia wykorzystującej produkty pszczele.
Jak stosować miód wrzosowy?
- Miód należy stosować systematycznie, w celach profilaktycznych. Podstawowa dzienna dawka miodu dla każdej osoby wynosi 20g.
- Miód spożywamy z pieczywem, dodajemy do przestudzonej herbaty, mleka, do soków owocowych i warzywnych oraz do różnych potraw i ciast. Wykazano jednak, że najlepsze efekty otrzymuję się po spożyciu miodu w postaci roztworu wodnego (1 łyżeczka na szklankę letniej wody), przygotowanego na 10-12 godzin przed spożyciem.
Wybierz polski miód wrzosowy prosto z Pasieki Sienkiewicz
Zapraszamy do kupna naturalnych produktów wysokiej jakości z rodzinnego gospodarstwa pasiecznego. Ule położone są w jednym z najczystszych terenów Polski - Warmii. Okolice charakteryzują się brakiem przemysłu, monoupraw, jak również dróg szybkiego ruchu.
Pszczoły w naszej rodzinie obecne są od dawna, dowodem na to jest już trzecie pokolenie pszczelarzy. Pasieki posiadają stały nadzór Powiatowego Lekarza Weterynarii.
Zapoznaj się z naszymi produktami i poznaj właściwości prozdrowotne wybranych miodów. Zapraszamy do zakupów!
fot Jakub Obarek
Dostawa Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Prawdziwy miód jest produktem całkowicie naturalnym, powstającym dzięki pracy pszczół, które zbierają nektar z kwiatów i przetwarzają go w swoich ulach. Proces ten jest skomplikowany i czasochłonny, co sprawia, że prawdziwy miód jest produktem wartościowym i stosunkowo kosztownym. Niestety, wiele produktów dostępnych na sklepowych półkach to mieszaniny miodu z różnymi dodatkami, takimi jak syropy cukrowe czy sztuczne aromaty, które obniżają jego jakość i wartość odżywczą.
92,00 zł
52,50 zł
53,50 zł
57,00 zł
45,00 zł
45,00 zł
38,00 zł
3,90 zł
58,50 zł
52,90 zł